ODSTRANĚNÍ KONDYLOMAT

Kondylomata (anogenitální bradavice, condyloma accuminatum, fíčky) jsou typické kožní léze růžové nebo nahnědlé barvy. Mohou být samostatné i mnohočetné. Nejčastějším místem výskytu jsou u mužů oblast žaludu, kůže penisu a předkožky. Jedná se o virové onemocnění způsobené lidskými papilomaviry. Nejčastější cestou přenosu je nechráněný pohlavní styk. Inkubační doba onemocnění je od 3 týdnů do 8 měsíců. Přes intenzivní léčbu jsou kondylomata onemocněním, které se velmi často opakuje. Při výskytu kondylomat by též měla být vyšetřena sexuální partner/ka postižené/ho muže/ženy. Při sexuálních aktivitách se doporučuje použití prezervativu.

POPIS

Výkon provádíme po v místním znecitlivění. Místním znecitlivěním rozumíme zavedení účinné látky (místního anestetika) přímo do místa operačního výkonu nebo na vhodném místě do blízkosti nervu, který operovanou oblast inervuje. Místní znecitlivění zajistí vyřazení vnímání bolestivých podnětů z místa operačního pole, neovlivní však vědomí pacienta. Kondylomata jsou po dezinfekci kůže buď chirurgicky snesena nebo je použita elektrokoagulace. Následně je oblast výkonu dezinfikována a sterilně zakryta.

PŘÍPRAVA

  • Před vyšetřením si oholte oblast výskytu kondylomat a proveďte hygienu oblasti genitálu.

  • Sedm dnů před výkonem neužívejte léky ovlivňující srážení krve (např. Anopyrin, Acylpyrin, Brufen, Warfarin, Pelentan, Agrenox, Godasal, Vessel Due, Plavix, Ticlid...). Vysazení léků konzultujte se svým urologem a event. s praktickým lékařem.

PO VÝKONU

Můžete normálně jíst, pít a vykonávat běžnou denní činnost. Po výkonu se 7 dnů nekoupejte, ale pouze sprchujte.