top of page

HYALURONOVÁ KYSELINA

  • Léčba výplachy močového měchýře roztokem hyaluronové kyseliny je indikována u pacientů s opakujícími se bakteriálními záněty močového měchýře.

  • Hyaluronová kyselina je jednou ze základních a  přirozených součástí ochranné vrstvy výstelky močového traktu (urotelu) tvořené glykosaminoglykany (GAG). Tato ochranná vrstva chrání tkáně před drážděním složkami moči. Poškození této ochranné vrstvy narušuje její ochrannou funkci bariéry a umožňuje přilnutí bakterií, mikrokrystalů, proteinů a iontů nebo průchod iontových a neiontových rozpustných zbytků (tj. močoviny) urotelem a je tak jednou z možných příčin chronických zánětů močového měchýře nebo bolestivých stavů v pánvi. Instilace roztokem kyseliny hyaluronové napomáhá obnově, ochraně a regeneraci stěny močového měchýře, a tím výrazně přispívá k úlevě od bolesti a snižuje frekvenci nucení na močení. Účinnou látkou je vysoce čištěná sodná sůl kyseliny hyaluronové. Přípravek nelze použít u pacientů se známou přecitlivělostí na kyselinu hyaluronovou, u těhotných a mladistvých do 18 let a při menstruaci.

  • Instilace se provádí po dezinfekci zevního ústí močové trubice a zavedení sterilního močového katétru, močový měchýř se vyprázdní a poté se do něj instiluje roztok kyseliny hyaluronové. Po instilaci následuje polohování pacienta na lůžku a poté vestoje, aby byl roztok v kontaktu s celým povrchem sliznice močového měchýře. K dosažení léčebného účinku je třeba náplň močového měchýře udržet nejméně 30 minut, nejdéle 2 hodiny. Po výkonu zůstáváte na sledování v ambulanci obvykle 10 minut. Můžete normálně jíst, pít a vykonávat běžnou denní činnost. Po aplikaci se můžete bez problémů pohybovat. Po uplynutí nejdéle 2 hodin od instilace látku přirozenou cestou (vymočením) odstraníte z těla. Pro dosažení co nejlepšího účinku je vhodné proceduru opakovat v týdenních intervalech, na začátku alespoň čtyřikrát. Četnost a vhodnost dalšího podání je u každého pacienta individuální, optimální užití Vám doporučí ošetřující lékař.

  • Lékař podle vyšetření stanoví termíny podání léčiva. Podrobné informace včetně přípravy na výkon obdržíte v tištěné formě. Výkon provádíme ambulantně v místním znecitlivění

OBJEDNÁNÍ

na urologické vyšetření a konzultaci léčby: výplachy močového měchýře roztokem kyseliny hyaluronové.

  1. on-line - zvolte datum a čas vyšetření. Pokud nenacházíte vhodný termín, kontaktujte nás telefonicky.

  2. telefonicky - 233 325 636 (po-čt 7-15, pá 7-13)

  3. osobně - v ordinační době (po-čt 7-15, pá 7-13)

ODKAZY

bottom of page