top of page

BIOPSIE ZEVNÍHO GENITÁLU

Biopsie genitálu je drobný chirurgický výkon, při kterém provádíme kožní biopsii (odběr části kůže z podezřelého ložiska) ze zevního genitálu (muž - penis, předkožka, šourek, žena - stydké pysky). Cílem je odstranění podezřelého kožního ložiska a získání materiálu pro histologické vyšetření. To umožní správnou diagnózu a další léčbu.

Výkon provádíme po v místním znecitlivění. Místním znecitlivěním rozumíme zavedení účinné látky (místního anestetika) přímo do místa operačního výkonu nebo na vhodném místě do blízkosti nervu, který operovanou oblast inervuje. Místní znecitlivění zajistí vyřazení vnímání bolestivých podnětů z místa operačního pole, neovlivní však vědomí pacienta. Po dezinfekci kůže lékař vyřízne část nebo celého podezřelého kožní ložisko a ránu sešije jemnými stehy. Následně je oblast výkonu dezinfikována a sterilně zakryta. Takto získaný materiál odešleme na patologii k histologickému došetření.

u stanovení diagnózy.

PŘÍPRAVA

  • Před výkonem si oholte okolí biopsie a proveďte hygienu oblasti genitálu.

  • Sedm dnů před výkonem neužívejte léky ovlivňující srážení krve (např. Anopyrin, Acylpyrin, Brufen, Warfarin, Pelentan, Agrenox, Godasal, Vessel Due, Plavix, Ticlid...). Vysazení léků konzultujte se svým urologem a event. praktickým lékařem.

PO VÝKONU

Můžete normálně jíst, pít a vykonávat běžnou denní činnost. Po výkonu se 7 dnů nekoupejte, ale pouze sprchujte. Po výkonu se vyvarujte pohlavního styku po dobu 2-3 týdnů.

ODKAZY

bottom of page